1. Çok yoğunum, yemek yemeye vakit bulamıyorum 🤷🏼‍♀️
Uzun mesailer,toplantılar arasında çoğu zaman öğünlerinizi atladığınız dönemler olabilir. Ama bu diyetinizi bırakmak için geçerli sebep olmamalıdır. Diyetisyeninizle beraber öğün saatlerinizi belirli bir düzene oturtabilirsiniz. Örneğin;sabah kahvaltınızı evden çıkmadan yapmak veya yanınız da taşınabilir hale getirmek mümkündür. Ara öğünlerde çekmecenizde fındık,badem,ceviz veya kuru meyveler bulundurabilirsiniz.

2. Hafta sonu diyetime uyamıyorum😔
En önemli sorunumuz yataktan geç kalkmak oluyor. Fakat kahvaltı ve öğlen yemeğini birleştirerek güzel bir brunch yapabilir ve diyeti bozmadan hafta sonunu geçirebilirsiniz.

3. Sık sık seyahate,tatile çıkıyorum✈️
Açık büfeleri sağlıklı beslenme kuralına uygun kullanmalıyız. Ana yemek için ızgara yanına zeytinyağlılardan birer kaşık alabilirsiniz. Bol yeşillikli salata ve tatlı büfesinden yalnızca bir seçim yapmalısınız.

4. Misafirim geldi, hazırladığım ikramlara karşı koyamıyorum 🙈
Diyete başladığınız da kendinizi sosyal hayattan uzaklaştırmayın. Elbette davetlere katılacak ve misafir kabul edeceksiniz. Fakat sağlıklı ve hafif besinler hazırlayarak üstesinden gelebilirsiniz.

5. Metabolizmam yavaş çalışıyor 🙄
Kan bulgularınız , beslenme hikayeniz ve kronik hastalıklarınızı diyetisyeninizle paylaşarak bunun nedenini öğrenebilir ve hızlandırabilirsiniz 🙂

6. Trafikte öğün saatlerimi kaçırıyorum ⏰
Yanınıza su ve light bisküvi türevlerinden alabilirsiniz.

7. Pazartesi diyete başlayacağım 💪🏻
Öncelikle kendinize bir hedef koyun ve inceldiğinizi,istediğiniz kıyafetin içine sığabileceğinizi hayal edin ve pazartesiyi beklemeyin.

8. Ailem de kilolu , genlerimiz de problem var ❌
Genetik olarak kiloya yatkınlığınız olabilr ama anne babanızın kilolu olması sizin kilo vermeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Kendinize karşı ön yargılı olmayın!

9. Yemek yemeği seviyorum 😍
Diyet yaparken aç kalacağınızı,sevdiğiniz yemekleri tüketemeyeceğinizi düşünmeyin. Akşam pizza yemek diyetin sonu değildir . Yeter ki ne miktarda yemeniz gerektiğini bilin.

10. Diyetler bana uygun değil 📍
Bilinçaltınıza kazınan ‘uzun süre aç kalıcam’ düşüncesinden kurtulun. Hiç bir zaman çikolata yiyemeyeceğim gibi düşünceleri aklınızdan çıkarın. Çok sevdiğiniz çikolatadan vazgeçmeden de kilo verebilirsiniz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat